Ботев си тръгна с точка от „Лудогорец Арена“ – SportVox

1
186

Отборът на Лудогорец записа втори пореден мач без успех в Първа лига, след като завърши 1-1 като домакин на Ботев Пловдив в дербито на 22-ия кръг.

Още в седмата минута Тодор Неделев стреля от фаул, но Пламен Илиев плонжира и изби. Минута по-късно Еберт Кардосо също шутира от над 20 метра, но вратарят на „орлите“ спаси.

В 38-ата минута Джоди Лукоки направи чудесен рейд по десния фланг, след което центрира към малкия пеналт, но Вандерсон се отчете с непростим пропуск от пет метра.

В началото на второто полувреме шампионите откриха резултата. Антон Недялков бе изведен на левия фланг, центрира към Лукоки, който от десетина метра засече за 1-0.

В 68-ата минута „канарчетата“ успяха да изравнят. Тодор Неделев направи центриране от дясното крило, а Антонио Вутов бе сам вляво. Нацоналът овладя и с техничен удар преодоля Илиев – 1-1.

В последните секунди на мача Вутов получи червен картон, след като най-вероятно обиди рефера Станислав Тодоров.

След ремито Лудогорец е лидер с 53 точки, а Ботев е четвърти с 39.