Бонус дузпа спаси България на старта в евроквалификациите

Националната гарнитура на България стартира квалификационната фаза за Европейското първенство през 2020 г. с реми 1:1 срещу селекцията на Черна гора. Избраниците на селекционера Петър Хубчев имаха нужда от мощен натиск в края на мача и от една груба съдийска грешка, за да избегнат поражението и да не разочароват десетте хиляди фена на стадиона.

Резултатът откри Стефан Могуша от състава на Черна гора пет минути след старта на второто полувреме след добре премерен диагонален удар, който не остави шансове на Николай Михайлов, заместил на вратата контузения Пламен Илиев.

В следващите минути “Трикольорите“ бяха мотивирани да се спасят от поражението, но стражът на гостите Даниел Петкович бе на висота. Така се достигна до 82-ата минута на двубоя, когато Стаислав Костов бе препънат на метър от наказателното поле, но съдията се заблуди и отсъди 11-метров наказателен удар, който бе безапелационно превърнат в гол от Тодор Неделев.

В последните минути родните национали...