Тайбе Юсеин се класира на финал на Европейското :: Скандал – всички скандали | новини, икономика, еко, спорт, свят, анализи,…

1
182
SkandalMedia

България вече има четвърта финалистка на европейското първенство по борба в Букурещ, Румъния!

Тайбе Юсеин ще защитава титлата си в категория до 62 кг, след като тушира само за 43 секунди Тетяна Омелченко (Азербайджан) в полуфиналите. Българката първо вдигна съперничката си във въздуха, а след това я хвана в клинч.

В спора за златото Юсеин ще се изправи срещу италианката Аурора Кампаня. Досега в Букурещ Спортист №1 на България за 2018 г., в която стана световна и европейска шампионка, без да запише нито една загуба, се справи с последователно с Амелин Дуаре (Франция) и Илона Прокопевнюк (Украйна).

Преди Юсеин, Мими Христова отпадна в полуфиналите при до 57-килограмовите, след като отстъпи с 3:11 на Емесе Барка (Унгария).

Така утре българката, сребърна медалистка от шампионата на Стария континент през 2018 г., ще се бори за бронз.