1
172
sheri
sheri

Отборът на Тотнъм се върна на трето място във Висшата лига, след като се наложи с 3-0 над Хъдърсфийлд на новия си „Тотнъм Хотспърс Стейдиъм“ в мач от 34-ия кръг.

Домакините откриха резултата в средата на първото полувреме. Бен Дейвис опита пас към Фернандо Йоренте, който не успя да овладее добре, но кълбото попадна във Виктор Уаняма, който преодоля стража на гостите и реализира за 1-0.

В 27-ата минута „шпорите“ удвоиха преднината си. Муса Сисоко изведе добре Лукас Моура в наказателното поле и бразилецът се разписа след мощен шут – 2-0.

Малко преди края на мача домакините направиха разликата класическа. Кристиан Ериксен центрира от десния фланг към точката на дузпата, където Моура засече за 3-0.

В добавеното време Хьон-Мин Сон изведе перфектно Лукас Моура, който разстреля Хамър с мощен изстрел от десетина метра.

След успеха Тотнъм вече е трети с актив от 67 точки, а „териерите“ са на дъното с 14.