Люис Хамилтън спечели Гран При на Китай :: Скандал – всички скандали | новини, икономика, еко, спорт, свят, анализи, шоу,…

1
220
SkandalMedia

Петкратният световен шампион Люис Хамилтън, спечели старт номер 1000 във Формула 1.

Британецът триумфира в юбилейното издание на надпреварата, което се проведе в Китай.

Той стартира от втора позиция, но още в първия завой успя да изпревари лидера в стартовата решетка и негов съотборник в „Мерцедес“ Валтери Ботас и поведе колоната. До края на състезанието Хамилтън нямаше проблеми и записа 75-ия успех в кариерата си и втори за сезона. Така след първите 3 старта той води в класирането за световната титла. Ако я спечели, тя ще бъде трета поредна за него.

След пълни 56 обиколки на пистата в Китай Валтери Ботас завърши втори, което му отреди и втората позиция в класирането при пилотите.

Трети остана третият след квалификациите – Себастиан Фетел с „Ферари“. До края на надпреварата той водеше битка за място на почетната стълбичка с младия си съотборник Шарл Льоклер, който в крайна сметка остана пети, след като беше изпреварен от Макс Верстапен с „Ред Бул“.

За „Мерцедес“ това е трета победа в трети старт за сезона.

Следващият старт от Формула 1 е в Азербайджан и ще се проведе на 28 април.