Шампионът на „София Оупън“ Медведев елиминира Джокович от Монте Карло

1
119

Шампионът на „София Оупън“ Даниил Медведев елиминира на четвъртфиналите в Монте Карло двукратния шампион Новак Джокович.

Световният номер отстъпи на №10 в схемата с 3:6, 6:3, 2:6 след 2:22 часа игра.

В първата част сърбинът направи общо 21 непредизвикани грешки. Медведев се възползва от това и взе сета с пробиви в първия и последния гейм.

Във втората част Джокович успя да се съсредоточи и да намери своя ритъм на игра. Той проби за 2:1 и удържа аванса си до края на сета.

След края му сърбинът отиде в съблекалнята и се забави повече от седем минути, което ядоса Медведев.

Руснакът поиска физиотерапевт на корта след третия гейм заради проблеми в лявото бедро. Веднага след това Медведев успя да пробие за 3:1 и затвърди брейка на нула.

Серията на руснака продължи и при 5:1 той сервираше за победата. Джокович отказа да се предаде и върна единия брейк. В следващия гейм обаче съперникът му стигна до мачбол след двойна грешка на белградчанина и го реализира незабавно с печеливш удар от бекхенд.

На полуфиналите Медведев отново ще се изправи срещу сърбин – Душан Лайович, който отстрани квалификанта Лоренцо Сонего от Италия с 6:4, 7:5.