Уест Хем изненада Тотнъм и остави битката за топ 3 открита – SportVox

1
162

Отборът на Тотнъм записа първи неуспех на новия си стадион, след като падна с 0-1 от Уест Хем в последното лондонско дерби за сезона във Висшата лига.

Домакините бяха близо до гола още в 11-ата минута, след като Хьон-Мин Сон бе изведен сам срещу вратаря, но стреля в близкия ъгъл на Фабиански и полякът спаси. В 18-ата Марк Ноубъл даде чудесен пас към Фелипе Андерсон, който се откъсна на левия фланг, но ударът му не бе проблем за Юго Йорис.

В 36-ата минута Кристиан Ериксен се озова на отлична позиция, на 5-6 метра от вратата, но шутът му бе блокиран от вратаря Фабиански. В края ня първата част Фелипе Андерсон стреля от 30 метра, получи се рикошет в Алдервейрелд, но Йорис все пак спаси.

„Чуковете“ удариха в средата на второто полувреме, когато Арнаутович центрира от дясното крило, а топката попадна в Антонио, който разстреля Йорис със силен шут от няколко метра.

След загубата Тотнъм остава трети със 70 точки, а Уест Хем е 11-и с 46.