Лудогорец прегази словенци, Битон с фамозен гол – SportVox

1
126

Отборът на Лудогорец спечели първата си контрола в Австрия, след като разби словенския Триглав с 4-0.

Българите поведоха в резултата в края на първото полувреме, когато Станислав Манолев изведе Серкан Юсеин вдясно, а халфът центрира в наказателното поле, а там Димо Бакалов засече с глава за 1-0.

Преди това момчетата на Стойчо Стоев можеха да поведат чрез Георги Терзиев, но той нацели гредата, а Манолев пропусна очи в очи със стража на словенците.

Пет минути след почивката новото попълнение Дан Битон изведе Джоди Лукоки в пеналта, а той подаде назад към Светослав Ковачев, който реализира за 2-0.

В 59-ата минута Доминик Янков изведе добре Бакалов, а нападателят овладя и елегантно преодоля вратаря на съперника за 3-0.

Само секунди след това Битон показа класа, след като отбеляза много красиво попадение, намирайки горния ляв ъгъл за 4-0.