ЦСКА загуби от „Ференцварош“ – съперника на „Лудогорец“ в Шампионската лига

1
168

ЦСКА отстъпи с 0:1 на „Ференцварош“ в контролна среща в Австрия. Голът за унгарския първенец, който е съперник на „Лудогорец“ в първия предварителен кръг на Шампионската лига, отбеляза Токмак в 71′.

Първото полувреме премина без попадения. Али Соу нацели гредата след силен шут в 24′, а Евандро имаше шанс да се разпише в 35′, но играч на противника изби топката.

На почивката „червените“ извършиха цели седем смени – Гълъбов, Антов, Занев, Малинов, Давидов, Енрике и Уот се появиха в игра, а от стартовия състав на терена останаха Черниаускас, Атанасов, Тиаго и Евандро. В 56′ Бусато застана под рамката на вратата. Митков замени Евандро в 67′, а в 83′ Смоленски зае мястото на Атанасов.

„Ференцварош“ стигна до успеха с гол в 71′. В последните секунди Денис Давидов имаше възможност да изравни след чудесно изпълнение на пряк свободен удар, но стражът на унгарците се намеси решително.

Това е първа загуба за ЦСКА в контролите, след като до момента „армейците“ постигнаха два успеха с по 3:0 над „Локомотив“ Горна Оряховица и чешкия „Прибрам“.

Третата проверка на ЦСКА по време на лагера в алпийската страна е срещу „Шахтьор“ Донецк в неделя (30 юни) от 12 ч. българско време на „Дас Голдберг Щадион“.

Състав на ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 2. Стойчо Атанасов, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Николай Бодуров (к), 3. Жеферсон Телес, 6. Рубен Пинто, 20. Тиаго Родригеш, 21. Диего Фабрини, 10. Евандро, 8. Греъм Кери, 22. Али Соу

Резерви: 1. Илия Шаламанов, 12. Густаво Бусато, 24. Нуно Томаш, 28. Пламен Гълъбов, 11. Петър Занев, 15. Кристиян Малинов, 16. Жанио Бикел, 26. Валентин Антов, 18. Мартин Смоленски, 23. Митко Митков, 9. Тони Уот, 7. Денис Давидов, 17. Енрике Рафаел