10 от Левски с тежка загуба в Кипър – SportVox

1
165

Отборът на Левски записа неприятна загуба с 0-3 при визитата си на АЕК Ларнака в двубой от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Реваншът е след седмица на стадион „Георги Аспарухов“.

„Сините“ започнаха отлично мача и още в петата минута Давиде Мариани изведе отлично Дени Алар, но австриецът пропусна сам срещу стража на домакините, който изби в корнер.

В средата на първото полувреме Кали Тиам бе близо до много красиво попадение с фалцов удар от дъгата на пеналта, но вратарят на АЕК отново спаси.

Секунди преди почивката Левски остана с човек по-малко, след като Живко Миланов получи много пресилен втори жълт картон, показан му от португалския арбитър за леко нарушение.

Втората част започна с очакван натиск на АЕК, но Миятович се отчете с няколко добри изяви. В 65-ата минута черногорският вратар изби блестящо шут по земя на Яну.

Секунди по-късно, обаче, домакините поведоха, след като именно Яну отклони топката в мрежата след центриране от левия фланг.

В 70-ата минута Раул Руис получи отличен пас в наказателното поле и с удар в близкия ъгъл на Миятович удвои аванса на АРК – 2-0.

В 75-ата минута Ектор Евел довърши „сините“, след като отбеляза фамозен гол от средна дистанция, намирайки горния ляв ъгъл на Миятович.