Летящ старт за Сити във Висшата лига – SportVox

1
127

Шампионът Манчестър Сити започна защитата на титлата си по категоричен начин, след като надигра с 5-0 като гост тима на Уест Хем в двубой от първия кръг на Висшата лига.

Още в деветата минута Марез отправи страхотен удар в долния десен ъгъл на Фабиански, но полякът реагира качествено и изби в корнер.

В 25-ата минута „гражданите“ поведоха, след като Кайл Уокър проби по десния фланг, центрира остро към малкия пеналт, където Габриел Жезус засече за 1-0.

Шест минути след почивката Сити реши изхода на двубоя. Де Бройне намери непокрития вляво Стърлинг, който технично преодоля Фабиански за 2-0.

Секунди по-късно Стърлинг този път бе в ролята на асистент, след като намери Жезус на празна врата, а бразилецът се разписа от 4-5 метра. Попадението обаче бе отменено заради засада след помощ от VAR.

В 73-ата минута „чуковете“ можеха да намалят, но Едерсон бе на висота. Първо, бразилецът отрази удар на Чичарито, след което спаси и добавката на Ланцини.

120 секунди по-късно Стърлинг реализира трети гол за шампионите, след като получи блестящ пас и прехвърли Фабиански за класическото 3-0.

В 83-ата минута Манчестър получи дузпа след нарушение на Диоп срещу Марез. Агуеро застана зад топката и отправи слаб удар, който бе спасен от Фабиански. Реферът обаче повтори изпълнение, а Кун този път не пропусна.

В добавеното време Сити стигна до пети гол. Стърлинг бе изведен сам срещу Фабиански и с техничен удар доведе нещата до 5-0.