1
108
mignews
mignews

Отборите на Локомотив Пловдив и Ботев Пловдив завършиха наравно 1:1 в Дербито на града под тепетата на стадион „Лаута“.

Срещата от осмия кръг на Първа Лига започна по отличен начин за „канарчетата“, които откриха чрез Лазар Марин в осмата минута. В асистент за попадението се превърна Фернандо Виана. След гола възпитаниците на Бруно Акрапович натиснаха в търсене на изравнителен гол, но такъв не падна до почивката.

Втората част обаче стартира великолепно за „смърфовете“, които възстановиха статуквото чрез Стивън Езе, получил асистенция от Парвис Умарбаев. До края домакините бяха по-активни, но така и не стигнаха до успеха, и двата отбора поделиха точките. Локомотивци остават трети във временното класиране, а Ботев е девети в таблицата. В следващия кръг Локомотив гостува на новака Царско село, докато Ботев приема у дома ЦСКА