Ливърпул обърна Нюкасъл за 5 от 5 – SportVox

2
111

Отборът на Ливърпул продължава с безгрешното си представяне във Висшата лига, след като надигра Нюкасъл с 3-1 на „Анфийлд“ в първия двубой от петия кръг.

Срещата започна шокиращо, след като още в седмата минута гостите поведоха в резултата. Кристиан Ацу намери Йетро Вилемс вляво, холандецът финтира бранител и с чудесен шут прати топката в горния ляв ъгъл на Адриан.

В 28-ата „мърсисайдци“ изравниха. Анди Робъртсън проби добре, след което подаде към Садио Мане, който с много красив изстреля оплете кълбото в мрежата – 1-1.

Пет минути преди почивката Пуул направи пълен обрат. Фирмино отне топката от Ацу в средата на терена, след което изведе Мане, който някак преодоля Дубравка и вкара за 2-1.

В 72-ата минута Фирмино отново даде прекрасен пас, този път към Мохамед Сала. Египетската звезда на Ливърпул овладя добре и с техничен удар не остави шанс на Дубравка – 3-1.

След успеха „червените“ са начело в класирането с пълен актив от 15 точки. „Свраките“ са 16-и с 4.