Тотнъм и Челси громят, Юнайтед бие с дузпа – SportVox

2
213
sheri
sheri

Отборът на Тотнъм убедителна победа с 4-0 над Кристъл Палас в мач от петия кръг на Висшата лига, игран на „Тотнъм Хотспърс Стейдиъм“.

„Шпорите“ откриха резултата още в 11-ата минута, след като Тоби Алдервейрелд намери Хьон-Мин Сон вдясно. Кореецът проби в пеналта, финтира защитник и разстреля Гуаита за 1-0.

В 21-ата минута домакините удвоиха аванса си. Серж Орие получи пас в наказателното поле, опита остро центриране, а топката рикошира в Патрик ван Аанхолт и влетя в мрежата – 2-0.

Само 120 секунди по-късно Орие отново бе намерен на крилото, подаде към далечната греда, където Сон с изстрел от въздуха доведе нещата до 3-0.

Три минути преди края на първата част Хари Кейн достави перфектна топка за Ерик Ламела, който се разписа от десетина метра за 4-0.

Челси също записа разгромна победа, след като взе визитата си на Уулвърхемптън с 5-2.

Гостите поведоха в 31-ата минута след хубав гол на младия защитник Фикайо Томори, който се разписа по невероятен начин след далечен шут.

Малко след това талантливият нападател Тами Ейбрахам затвърди страхотната си форма, след като завърши добра атака на тима си.

В 41-ата минута Ейбрахам реализира второ попадение, този път след удар с глава и асистенция на Маркос Алонсо.

В 56-ата Ейбрахам блесна с трети гол. Нападателят надигра Коуди в пеналта и с диагонален шут по земя направи резултата 4-0.

В 70-ата минута Жоао Моутиньо изпълни корнер и Ромен Сес засече с глава, намалявайки пасива на „вълците“.

В 85-ата италианецът Патрик Кутроне реализира първото си попадение в английския футбол, след като се отчете с добавка след спасяване на Кепа.

В последните секунди на двубоя Мейсън Маунт получи подаване от Миши Бачуай и оформи крайното 5-2.

Манчестър Юнайтед записа минимална победа с 1-0 над Лестър на „Олд Трафорд“.

Резултатът бе открит още в седмата минута след гол от дузпа на Маркъс Рашфорд. Наказателният удар бе даден за спорно нарушение на Чаалар Союнджю именно срещу Рашфорд.

След тези срещи Тотнъм, Челси и Юнайтед имат по 8 точки.