„Левски“ с класика срещу „Черно море“ и отново плътно зад „Лудогорец“

1
135

„Левски“ записа класически успех с 3:0 над „Черно море“ в мач от деветия кръг на родния футболен шампионат. „Сините“ решиха всичко за малко повече от половин час след попадения на Станислав Иванов, Паулиньо и Найджъл Робърта.

Жоржиньо отбеляза гол за варненци в 10′ след центриране от ъглов удар, но попадението беше отменено заради фаул на Даниел Димов.

В 21′ „Левски“ поведе в резултата. Тогава двамата дебютанти за „Черно море“ Милодраг Миятович и Фахт Актау сбъркаха, а Станислав Иванов се възползва и вкара.

Десет минути по-късно „сините“ удвоиха аванса си, след като Паулиньо засече центриране на Иван Горанов.

Малко след това нов гол на гостите беше отменен поради засада. При следващата атака в 35′ „Левски“ все пак вкара трето попадение. Атака на 26-кратните шампиони завърши с гол на Найджъл Робърта. Той получи подаване от Франко Мазурек и се разписа за пети път в първенство, а също така в четвърти пореден двубой.

След победата „Левски“ остава на второ място, но вече плътно зад лидера и осемкратен първенец „Лудогорец“. „Сините“ са с актив от 20 точки, а разградчани имат една повече. „Черно море“ остава на седмата позиция с 11.

В десетия кръг „Левски“ гостува на „Славия“, докато „Черно море“ приема „Ботев“ Пловдив.

Съставите

„Левски“: Милан Миятович; Живко Миланов, Янис Каргас, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Мартин Райнов, Кали Тиам, Станислав Иванов, Франко Мазурек, Паулиньо, Найджъл Робърта

„Черно море“: Милодраг Миятович, Виктор Попов, Димитриос Хантакиас, Даниел Димов, Цветомир Панов, Фахт Актау, Патрик Андраде, Васил Панайотов, Жоржиньо, Мартин Минчев; Родриго Енрике