Тотнъм стана за срам и в Брайтън – SportVox

1
142

Отборът на Тотнъм продължава с посредствения си сезон във Висшата лига, след като падна безславно с 0-3 при визитата си на Брайтън в първия мач от осмия кръг.

Срещата започна ужасно за „шпорите“, след като още в третата минута Юго Йорис направи поредната си умопомрачителна грешка, изоускайки топката след центриране на Грос, а Нийл Мопе вкара с глава от метър за 1-0. При ситуацията вратарят на гостите получи контузия и бе заменен от Гацанига.

В 32-ата минута Дан Бърн центрира от левия фланг, Аарън Конъли засече от трудна позиция, но Гацанига изби. Нападателят, обаче, реагира бързо и направи успешна добавка за 2-0.

В 65-ата минута 19-годишният ирландец Конъли вкара втория си гол в мача, след като стреля прекрасно по диагонала от 13 метра – 3-0.

След загубата Тотнъм е шести с 11 точки, докато „чайките“ са 12-и с 9.