Лудогорец обърна Берое в Разград – SportVox

2
138

Отборът на Лудогорец записа нова победа в Ефбет лига, след като се наложи с 3-1 над Берое в първия мач от 15-ия кръг.

Гостите откриха резултата още в седмата минута след чудесна атака. Зоран Йосипович подаде към Педро Еуженио, който чукна топката към Ибрахима Конте, а последният финтира Пламен Илиев и реализира за 1-0, въпреки че Недялков се опита да избие.

В средата на първата част шампионите възстановиха статуквото. Вандерсон изпълни къс корнер към Марселиньо, който подаде към Джоди Лукоки, Юношата на Аякс подаде с пета за Вандерсон, който от малък ъгъл разстреля Перниш – 1-1.

Седем минути след почивката Стефан Баджи центрира отдясно към Клаудио Кешеру, а румънският нападател прехвърли с глава Перниш, топката срещна лявата греда и влезе във вратата за 2-1.

В 80-ата минута Вандерсон намери резервата Якуб Швиерчок, който не успя да улучи добре кълбото, но въпреки това се стигна до гол за 3-1.

След успеха Лудогорец има 39 точки и остава убедителен лидер. Берое е седми с 21.