Ливърпул са непобедени вече една година!

Ливърпул стават едва третият отбор във Висшата лига, който е непобеден за повече от година, след като Мохамед Салах и Садио Мане вдъхновиха победата в четвъртък с 2:0 над Шефийлд Юнайтед на "Анфийлд".

"Червените" последно претърпяха поражение на 3. януари миналата година при загубата с 2:1 от Манчестър Сити и в деня преди първата годишнина от този обрат, те нямаха трудности с доминацията над Шефийлд Юнайтед.

Юрген Клоп беше принуден да направи промяна минути преди мача, когато Наби Кейта получи контузия в слабините, макар че това явно не повлия на стратегията на германеца, тъй като Ливърпул излезе напред в резултата в четвъртата минута благодарение на Салах.

Солидното представяне на вратаря, собственост на Манчестър Юнайтед Дийн Хендерсън, който също бе подпомогнат от гредата през второто полувреме, помогна за минималната преднина, но Мане затвори мача в  64-ата минута, за да възстанови преднината от 13 точки за Ливърпул на върха във Висшата лига.