Кузманов разгроми Дарси! България на победа от 1/4-финал на ATP Cup! – SportVox

1
197
sheri
sheri

Димитър Кузманов постигна впечатляваща победа с 6:0, 6:3 над Стив Дарси за 76 минути игра. Така България поведе с 1:0 победи срещу Белгия на новия тенис турнир на нациите ATP Cup в Австралия.

Кузманов трябваше да спасява брейкбол още в първия гейм, но успя да се справи. След това Мико проби сервиса на Дарси, и то на нула, повеждайки с 2:0 гейма. Втората ни ракета веднага затвърди пробива – 3:0. До края на сета Кузманов не даде никакви шансове на 35-годишния Дарси и спечели с 6:0 .

Във втория сет Дарси първи стигна до пробив за 3:2. Това не прекърши Мико и той върна пробива още в следващия гейм. Мико взе подаването си за 4:3, а след това направи още един брейк за 5:3. На собствено подаване Кузманов затвори мача с гейм на 15.

След малко Григор Димитров започва срещата си с Давид Гофен. При победа България ще се класира за четвъртфиналите.