1
135
sheri
sheri

Отборите на Уотфорд и Тотнъм завършиха наравно 0-0 в първата среща от 23-ия кръг на Висшата лига.

През първото полувреме най-чистото положение за гол се откри пред гостите. В 38-ата минута Ламела изведе Лукас Моура сам срещу вратаря, но бразилецът стреля в тялото на Фостър.

В началото на втората част домакините пропуснаха чудесен шанс за гол. Сар проби по десния фланг, подаде успоредно към Дийни, който прескочи топката и тя се озова в Дукуре. Французинът овладя, но от няколко метра не успя да се разпише.

В средата на второто полувреме Уотфорд получи дузпа, след като Деулофеу стреля от 13 метра, а топката рикошира в ръката на Фертонген. Дийни шутира от бялата точка, но Гацанига спаси удара му.

В добавеното време на двубоя Тотнъм бе изключително близо до победата, но Пусето изчисти топката от голлинията, спасявайки тима си от поражение.

След това реми „шпорите“ са седми с 31 точки, а „стършелите“ са 16-и с 23.