Ботев Пловдив с класика в последната си контрола в Турция - SportVox

Ботев (Пловдив) се наложи с 3:0 над казахстанския Кизил-Жар в контролна среща. Двубоят се игра в Белек и бе последен за „канарчетата“ по време на лагера в Турция.

„Жълто-черните“ изиграха най-силния си мач от началото на подготовката и заслужено се поздравиха с успеха. С две попадения се отчете Антонио Вутов, а един гол добави Александър Тонев.

В 5-ата минута Антонио Вутов отправи далечен удар, минал покрай вратата на казахстанците. В 12-ата минута Никола Илиев получи по десния фланг, финтира защитник и центрира, а Станислав Шопов засече с глава, но стражът улови.

Секунди по-късно удар на Шопов се отклони от защитник на „червените“. Последваха минути без положения пред двете врати, а до края на първата част пловдивчани отправиха два удара чрез Александър Тонев и Лъчезар Балтанов.

След почивката ботевистите заиграха далеч по-добре от своя съперник и това даде нужния резултат в 56-ата минута. Никола Илиев пусна техничен пас към Александър Тонев, а...