Левски обърна арменци в първата си контрола в Турция – SportVox

1
170

Отборът на Левски започна с победа подготовката си в Турция, след като надигра арменския Пюник с 3-2.

Българите поведоха след 9 минути игра, след като арменският вратар сбърка при изнасянето. Кълбото стигна до Спиерингс, който с удар от границата на наказателното поле направи стража безпомощен.

Само 120 секунди след това Иву Угочукву изравни след шут от около 20 метра, намирайки долния десен ъгъл на Михайлов за 1-1.

До почивката „сините“ имаха няколко добри възможности да върнат преднината си, но Паулиньо, Горанов и Славчев не успяха да се разпишат.

В 73-ата минута арменците получиха дузпа след нарушение на Найденов. Миранян стреля от бялата точка, Петър Иванов изби, но Шевчук направи добавка за 2-1.

В 78-ата минута Левски успя да изравни. Нуно Рейш даде чудесен диагонален пас към Здравко Димитров, който навлезе в пеналта, финтира защитник и стреля точно за 2-2.

В 86=ата Фелипе Нашименто донесе успяха на Левски, след като отбеляза хубав гол с изстрел от фаул.