Джокович грабна осма титла в Мелбърн след 4-часова битка – SportVox

1
116

Новак Джокович триумфира за осми път в кариерата си на Australion Open. Световният номер 1 победи във финалния мач Доминик Тийм с 6-4; 4-6; 2-6; 6-3; 6-4 след малко повече от четири часа игра.

Ноле започна отлично мача и дръпна с 3-0, но австриецът върна пробива в седмия гейм. Сърбинът достигна до сетбол при сервис на Тийм, но пропусна първата си възможност. При втората, обаче, Доми направи двойна грешка – сет за Джокович след 6-4.

Тийм успя пръв да нанесе удар във втората част и дръпна с 3-1, но Ноле върна брейка, за да изравни за 4-4. Веднага след това сърбинът отново загуби сервиса си, след което австриецът сложи край на сета – 6-4.

Третата част започна много убедително за Тийм – два поредни пробива и преднина от 4-0. До края Доми задържа аванса си и стигна до успеха с 6-2. Четвъртият сет бе равностоен до 3-3, след което Джокович взе три поредни гейма, за да изравни резултата след 6-3.

В последната част Новак поведе с ранен пробив, след което отрази два брейкбола, за да натрупа преднина от 3-1. В седмия гейм сърбинът имаше шанс отново да вземе сервиса на Тийм, но пропусна възможността и австриецът намали на 3-4. Драма, обаче, нямаше и Ноле стигна до победата след 6-4.

С този успех Джокович вече има осем титли в Мелбърн и общо 17 в турнири от Големия шлем.