Юве наказа „Ла Виола“, Роналдо вкара две дузпи – SportVox

1
134

Отборът на Ювентус увеличи преднината си на върха на Серия А, след като се наложи с 3-0 над Фиорентина в ранния неделен двубой от 22-ия кръг.

Домакините поведоха в резултата пет минути преди почивката след гол от дузпа на Кристиано Роналдо. Наказателният удар бе даден за игра с ръка на Пецея. С това попадение португалецът изравни рекорда на Давид Трезеге от 9 поредни мача, в които се разписва в шампионата.

В 79-ата минута „старата госпожа“ получи втора дузпа, този път доста по-спорна. Чечерини спря пробив на Бентанкур на границата на пеналта, а реферът прецени, че има нарушение и посочи бялата точка. Роналдо отново бе точен, за да доведе нещата до 2-0.

В самия край на мача защитникът Матайс де Лихт направи резултата класически след гол с глава, засичайки центриране от корнер.

След успеха Юве има 54 точки и дръпна с шест пред втория Интер, но има и мач повече. „Ла Виола“ е на 14-а позиция с 25 пункта.