Берое излъга Етър с късни голове – SportVox

1
159

Отборът на Берое спечели трудна победа с 2-0 над Етър в ранния неделен мач от 21-ия кръг на Първа лига.

Домакините имаха надмощие през първата част, но по-добрите възможности за гол се откриха пред гостите. В 27-ата минута Александър Дюлгеров нацели напречната греда след мощен шут от 6-7 метра. Малко преди почивката Георги Ангелов за малко да си отбележи автогол, но Душан Перниш реагира добре.

През второто полувреме заралии бяха доста по-близо до попадението. В 70-ата минута Крум Стоянов бе изведен вляво, но от малък ъгъл не уцели вратата. Малко след това резервата Октавио засече центриране с глава, но топката уцели горната греда.

В 89-ата минута Берое поведе след комбинация между две резерви. Милен Желев центрира от десния фланг и Октавио засече за 1-0. В добавеното време Мартин Камбуров реализира поредния си гол, след като вкара с глава след подаване на Иван Минчев.

След успеха тимът на Димитър Димитров вече има 31 точки и се изкачи на пето място, а момчетата на Петко Петков са 11-и с 19.