Националният ни отбор по баскетбол загуби от Гърция

1
83

Българският национален отбор по баскетбол загуби с 63:73 от Гърция като гост в първия си мач от европейските квалификации. Тимът на Росен Барчовски игра силно срещу фаворита, но пропуски, прибързани стрелби и грешни решения не му попречиха да поднесе изненадата на старта в група 8.

В Патра „лъвовете“ имаха четири точки аванс на два пъти в първата четвърт – при 12:8 и 15:11, но гърците успяха да обърнат до 17:19 в края. Началото на следващата част също бе силно за националите и те отново излязоха напред в резултата. При 28:26 за България обаче, Гърция пое контрола и стигна до 6 точки преднина на почивката.

„Трикольорите“ се доближиха на три точки при 37:40, а после 46:49, но впоследствие разликата набъбна на 10 точки и се запази.

Най-резултатен за България бе Димитър Димитров с 15 точки, Дий Бост реализира 14, а по 10 добавиха Йордан Минчев и Станимир Маринов. Над всички в срещата бе Лефтерис Бохоридис с 19 точки.

Следващият мач на тима ни е в понеделник (24 февруари), когато приемаме Латвия. Двубоят ще се играе в Ботевград.