Берое обърна Витоша с два дебютни гола – SportVox

1
185

Отборът на Берое спечели трудна победа с 2-1 като гост на Витоша Бистрица в среща от 22-ия кръг на Първа лига.

Домакините откриха резултата след само три минути игра. Георги Амзин бе точен с глава след центриране от левия фланг.

Гостите изравниха в средата на първото полувреме. Стив Фуртадо проби по дясното крило, стигна до пеналта, след което подаде прекрасно за Алуин Фол, който вкара елегантно за 1-1. Това бе и първи гол за нападателя.

В 88-ата минута момчетата на Димитър Димитров стигнаха до победата. Ибрахима Конте свали топката за Гаюс Макута, който шутира от десетина метра, топката рикошира във Веселин Минев и влетя в мрежата – 2-1.

След победата Берое има 34 точки и се изкачи на пето място, докато Витоша е твърдо на дъното с 5.