„Байер“ (Леверкузен) се класира на финал за Купата на Германия

1
127

„Байер“ (Леверкузен) се класира за финала за Купата на Германия, след като разби с 3:0 като гост „Саарбрюкен“. „Аспирините“ нямаха никакви проблеми срещу четвъртодивизионния тим, който този сезон се превърна в изненадата на турнира.

„Леверкузен“ е печелил купата само веднъж – през 1993 година, а има и два загубени финала (2002 и 2009 г.). За „Саарбрюкен“ пък това беше четвърто участие на полуфинал в турнира, но отборът никога не е достигал до директен спор за трофея.

Домакините не бяха играли официален мач цели 94 дни, след като сезонът в Регионалната лига беше прекратен заради пандемията.

„Леверкузен“ реши всичко в мача още до 19-ата минута, когато водеше с 2:0.

Първо в 11-ата минута се разписа Муса Диаби след асистенция на Керем Демирбай. Осем минути по-късно халфът намери Лукас Аларио, който удвои.

Крайният резултат оформи Карим Белараби в 58-ата минута след нова асистенция на Демирбай.

За „Байер“ втори пореден мач пропусна звездата Кай Хаверц, който лекува травма.

„Аспирините“ ще научат съперника си в битката за трофея днес, когато „Байерн“ (Мюнхен) приема Айнтрахт (Франкфурт).