Левски с първа победа за 2020-а! – SportVox

1
124

Отборът на Левски постигна първа победа през 2020-а година, след като се наложи с 3-1 срещу Арда в среща от 26-ия кръг на Ефбет Лига, играна на стадион „Локомотив“ в Пловдив. Двубоят беше дебют за новия треньор на „сините“ Георги Тодоров.

Символичните гости стигнаха до гол чрез Станислав Костов, но преди удара нападателят игра с ръка и реферът правилно отмени попадението.

В 37-ата минута Левски все пак заслужено излезе напред в резултата. Паулиньо стреля от сериозна дистанция, топката рикошира в защитник и стана неспасяема за Банков – 1-0.

Малко след това тимът от Къджали изравни след разбъркване в наказателното поле. Найденов изчисти лошо топката към левия фланг на домакините, след което последва центриране на Руменов и Ради Василев се разписа с глава от 2 метра – 1-1.

В 65-ата минута столичани отново поведоха. Станислав Иванов центрира от десния фланг и току-що появилият се на терена Спирийнгс реализира с елегантен удар от въздуха – 2-1.

В последните секунди на срещата Мартин Петков довърши съперника, след като довкара от голлинията за крайното 3-1.

След успеха Левски е на четвърто място с 49 точки, а Арда е осми с 31.