Класическа победа за Марсилия на „Парк дьо Пренс“ – SportVox

1

Хатем Бен Арфа

Тимът на Марсилия взе с категоричното 3-0 дербито на 26-ия кръг на Лига 1 като гост на ПСЖ.

Гостите започнаха много силно мача и още в седмата минута Сисе можеше да открие резултата, но Бете спаси удара му. В 15-ата минута обаче френският национал Хатем Бен Арфа бе безпощаден и с десния крак вкара топката в мрежата на парижани. До края на полувремето последваха силни минути за ПСЖ, но Гийом Оаро и Мевлют Ердинч се отчетоха с пропуски. В 54-ата минута Лучо Гонсалес с красив изстрел удвои аванса на марсилци. В 71-ата минута пък футболистите на Дидие Дешан решиха мача, след като Нианг свали с глава към Шейру, който с точен шут накара стража на домакините да вади за трети път топката от своята врата. След този гол имаше още няколко възможности и за двата отбора, но до попадение така и не се стигна.

Със спечелените три точки Марсилия увеличи своя актив на 48 и вече се намира на четвърта позиция. ПСЖ пък е 13-и с 33.

В ранния мач днес Лил загуби сензационно у дома срещу непостоянния състав на Оксер с 1-2. Головете за гостите реализира Рой Конту в 19-ата и 72-ата минута, а Еден Азар в 34-ата бе успял да изравни резултата. След това поражение „песовете“ се смъкнаха пето място с 47 точки, докато Оксер е шести с 45.