Тенис: Надал с бърз успех в Банкок

3
Melvinjames18

Световният номер едноРафаел Надал записа първи мач след спечелването на титлата на US Open. Испанският левичар надигра квалификанта от Белгия Рубен Бемелманс с 6:1, 6:4 и се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Банкок.

Рафа нямаше много проблеми срещу 195-ият в света негов съперник. Двубоят продължи само един час и 11 минути. Следващият съперник на 24-годишния Надал ще бъде Mихаил Кукушкин (Казахстан).

Вторият поставен в Тайланд обаче напусна турнира. Испанецът Фернандо Вердаско отстъпи с 4:6, 4:6 на Бенямин Бекер от Германия. Бекер, който игра финал в Банкок през 2007 година, заби девет аса са успеха си.

Отпадна и седмият в схемата Виктор Троицки. Сърбинът загуби от финландския левичар Ярко Ниеминен с 6:7, 2:6. Скандинавецът спаси 14 от 15-те възможности за пробив на Троицки и така стигна до успеха.