Янко Типсаревич детронира Виктор Троицки в Москва – SportVox

2

снимка: REUTERS/Grigory Dukor

Поставеният под номер 1 Янко Типсаревич спечели титлата на турнира в Москва ($ 725,000), след като в изцяло сръбски финал победи миналогодишния шампион Виктор Троицки с 6-4; 6-2 след 89 минути игра.

В първия сет на мача двамата тенисисти бяха стопроцентови при своите възможности за пробив, като Типсо записа два брейка, а съотборникът му в тима на Сърбия за Купа Дейвис се отчете с един. Така след 6-4 Янко поведе в резултата.

Във втората част Троицки бе много по-слаб и демотивиран и даде цели десет шанс за пробив на своя сънародник. Типсаревич се възползва от два от тях и по този начин след 6-2 сложи точка на спора.

За втората ракета на западната ни съседка това е втора титла за 2011 година след тази в Куала Лумпур в общо четвъртия му финал за сезона. Типсаревич ще добави 131,160 долара към банковата си сметка и 250 точки към актива си в АТП. Троицки спечели почти 70 хиляди доалра, но загуби сто пункта, тъй като миналата година бе шампион в Москва.