Рейнджърс със страхотен обрат във Филаделфия, Чикаго пак падна от Едмънтън – SportVox

1

снимка: AP Photo/Mel Evans

Лидерът в Източната конференция на НХЛ Ню Йорк Рейнджърс запази първото си място, след като победи с 3-2 като гост състава на Филаделфия Флайърс.

След нулева първа част, втората започна перфектно за домакините, които поведоха с два гола след точни изстрели на Брейдън Шен и Клод Жиру. Майк Руп върна надеждите на „Рейнджърите“, след като намали пасива на своя тим. В последната третина гостите стигнаха до пълния обрат след ново попадение на Руп и победен гол в шестата минута на Брад Ричърдс. С основна заслуга за успеха ма Ню Йорк бе и стражът Хенрик Лундквист, който спаси дузпа минутка преди края на двубоя.

Лидерът на Запад – Чикаго Блекхоукс, малко изненадващо падна за втори път от Едмънтън, този път у дома с 3-4. Джонатан Тьовс даде аванс на „Черните ястреби“ през първата част, но до 11-ата минута на втората гостите стигнаха до обрат с голове на Райън Смит и Тейлър Хол. Андрю Брюнет доведе нещата до 2-2, но в 17-ата минута Анди Сътън върна предимството на Ойлърс. Бен Ийгър реши всичко след гол в средата на последната третина, с което резултатът стана 4-2. До края Джими Хейс намали за домакините, оформяйки крайното 3-4.