Тренто удари Кунео като гост, Цветан Соколов заби 33 точки! – SportVox

2

Воденият от Радостин Стойчев тим на Тренто спечели дербито на 23-ия кръг на италианската волейболна Серия А1, след като надделя с 3-2 (22:25, 25:23, 30:28, 22:25, 15:10) гейма при визитата си на Кунео.

Цветан Соколов изигра невероятен мач за европейския и световен клубен шампион, след като наниза цели 33 точки – 31 от атака при ефективност от 62% и два аса. Логично, българският диагонал бе избран за МВП.

Филипо Ландза приключи с 15 пункта, а с по 12 завършиха Стийв Бринкан и Митар Джурич. Големите звезди на Тренто Матей Казийски, Османи Хуанторена и Ян Щокър получиха почивка и останаха на пейката тази вечер.

За домакините бившият волейболист на тима на Радостин Стойчев – Леандро Висото, приключи мача като най-резултатен с 35 точки. Ървин Н’Гапе се отличи с 14, а Вут Вайсманс с 12.

В класирането Тренто е начело с 61 точки, а Кунео е на трета позиция с 49.