Сашо Тонев с феноменален гол в Полша (ВИДЕО) – SportVox

2

Българският национал Александър Тонев вкара страхотен гол за своя Лех Познан, който се добра до равенство 2-2 при гостуването на Корона в мач от 25-ия кръг на полската Екстракласа.

Домакините стартираха чудесно мача и след голове на Голебиевски и Кузера поведоха с 2:0 в резултата през първото полувреме. Тонев, който бе заменен осем минути преди края на мача, намали резултата в 55-ата минута след уникален шут от 27 метра. В последните секунди Луис Енрике изравни, носейки точка на гостите.

Друг български легионер в Полша – Павел Виданов, записа четвърти пореден успех със състава на Заглебие. Малковски отбеляза победния гол за успеха с 1:0 срещу Легия Гданск. Виданов получи жълт картон през първото полувреме, но въпреки всичко успя да помогне на тима си да се отдалечи на безопасно разстояние от зоната на изпадащите.