2 от 2 за Витоша (Бистрица) в Югозападната „В” група

1
velsport24.com

Понеделник, 27 Август 2012 15:59
 Играчите на Витоша (в зелено-бяло) продължават с пълен актив в шампионата на трета дивизияСъставът на Витоша (Бистрица) се изкачи на първото място в Югозападната трета дивизия след домакински успех с 3-1 срещу отбора на Чепинец (Велинград). Първият гол в мача падна в мрежата на „тигрите” от Бистрица. В 10-та минута Петър Лаков изведе гостите от курорта напред в резултата за 0-1.Витоша стигна до изравнително попадение в средата на първата част. В 22-та минута Иван Георгиев директно от фаул не остави шанс на вратаря Станислав Томов за 1-1. Велинградчани се разминаха с ново попадение. В 28-та минута Петър Лаков пропусна да се разпише за втори път в срещата. В 54-та Иван Георгиев даде аванс на Витоша, отбелязвайки за 2-1. В 63-та минута Радослав Симеонов бе точен с глава за 3-1. Резултатът се запази до последния съдийски сигнал на главния арбитър Йото Гарабедов. Столичният рефер бе незабележим на терена, за което допринесоха играчите на двата отбора. В края на първата част, Гарабедов вдигна единствените жълти картони в мача – на Алексей Степанов от домакините и на Илия Иванов от гостите.Няколко футболисти на Чепинец продължават да бъдат преследвани от контузии. Невъзстановени за двубоя в столицата бяха Мартин Маринов, Десислав Сатев и Тошко Узунов. Старши треньорът Митко Ваклинов реши да не рискува с включването им в мача. Заради получени травми в Бистрица бяха принудително заменени Христо Сталев и Кристиян Здравков. През седмицата лекарският щаб на Чепинец ще преценява състоянието им преди неделното домакинство на Сливнишки герой (Сливница). Георги БЕЛЕВ, Борислав ЙОРДАНОВ