Георги Божилов с бронз на скиф на европейското по гребане

1
sportal_bg
sportal_bg

Българинът Георги Божилов спечели бронзов медал в дисциплината скиф на европейското първенство по гребане във Варезе (Италия).

Божилов завърши на трето място във финал А с време 6:59.71 минути. Победител в дисциплината стана Миндаугас Грисконис (Литва) с 6:57.56 минути, а втори финишира олимпийският вицешампион от Лондон 2012 на четворка скул Дамир Мартин (Хърватия) с 6:57.63 минути.

Българският гребец проведе отлично гонката си и още от самото начало излезе на 2-ра позиция, на която се задържа до 500 метра преди финала, когато бе изпреварен минимално от Дамир Мартин. 250 метра преди финала на 2000-метровата дистанция британецът Грейм Томас атакува 3-ото място, но Божилов успя да парира атаката му и финишира 3-ти и грабна бронзовия медал. Повторение на финала на скиф при мъжете ще бъде излъчено от 18,30 часа по Евроспорт.