Губерния на Пламен Константинов с Динамо (Москва) и Зенит за Купата на Русия

1
DanielaK
DanielaK

Воденият от българския треньор Пламен Константинов волейболен отбор на Губерния (Нижний Новгород) попадна в Група „А“ на финалите за Купата на Русия заедно с гранда Динамо (Москва) и шампиона Зенит (Казан). В другата Група „Б“ пък, са домакините на турнира от Белогорие (Белгород), настоящият носител на трофея Локомотив (Новосибирск) и Динамо (Краснодар).

Губерния се класира за финалната шестица за Купата на Русия, след като спечели първото място в полуфинална Група „А“, в която пък втори останаха волейболистите на Зенит. В последствие от Зенит платиха и получиха „уайлд“ кард за турнира от Всеруската федерация по волейбол (ВФВ). Динамо (Москва) пък, спечели полуфинална Група „Б“, в която беше и Газпром-Югра (Сургут) на националите Теодор Тодоров и Тодор Алексиев.

Финалите за Купата на Русия ще бъдат от 24 до 29 декември в Белгород.

Пълна програма на финалния турнир за Купата на Русия по волейбол за мъже: Понеделник (24 декември) 14:30 часа: Зенит (Казан) – Губерния (Нижний Новгород) 17:00 часа: Белогорие (Белгород) – Динамо (Краснодар)

Вторник (25 декември) 14:30 часа: Губерния (Нижний Новгород) – Динамо (Москва) 17:00 часа: Динамо (Краснодар) – Локомотив (Новосибирск)

Сряда (26 декември) 14:30 часа: Динамо (Москва) – Зенит (Казан) 17:00 часа: Локомотив (Новосибирск) – Белогорие (Белгород)