Здравко Каменов титуляр при загуба от КАИ Теруел

2
sportal_bg
sportal_bg

В мач от волейболната Суперлига на Испания отборът на УБЕ Л’Ия Грау (Кастельон) загуби у дома с 1:3 (25:20, 15:25, 13:25, 17:25) от КАИ Теруел, отбор от групата на българския Марек Юнион Ивкони в Шампионската лига. Младият български разпределител Здравко Каменов игра като титуляр за домакините и в четирите гейма от двубоя, като се разписа и като реализатор с 3 точки (2 блока). Топреализатор на мача стана диагоналът на КАИ Теруел Хуан Карлос Баркала с 14 точки.

Така тимът от Теруел, който вече изигра двата си мача с Марек, но е пряк конкурент на българския шампион за третото място в Група „F“, продължава да е лидер в Суперлигата с 20 точки, без загуба в седемте си мача дотук и само с 3 загубени гейма. УБЕ е на 7-мо място с 5 точки след 2 победи и 5 загуби. На 1 декември КАИ Теруел посреща преследвача си в таблицата Уникаха (Алмерия), а ден по-късно УБЕ приема 3-ия в класирането Сория Нумансия (Сория).