Йордан Йовчев бе избран за гимнастик номер 1 на годината

1
sportal_bg
sportal_bg

Българската федерация по спортна гимнастика определи Йордан Йовчев за гимнастик номер 1 на годината. Това съобщи за БТА вицепрезидентът на родната централа Красимир Дунев. Йовчев, който е председател на БФСГ, завърши седми на финала на халки при рекордните си шесто участие на олимпийски игри това лято в Лондон. На второ място в подреждането, което включва четирима състезатели, е Велислав Вълчев, заел 10-то място в многобоя на европейското първенство. На трета позиция е Велико Тушев, следван от Ралица Милева. В петък Йордан Йовчев заедно с Красимир Дунев ще пътува за участие в галаспектакли в Белгия.

В същото време, 25 млади български гимнастици се завърнаха вчера от участие на турнир в Нови Сад. Там те спечелиха 31 медала – 15 златни, 9 сребърни и 7 бронзови. Надпреварата, в която имаше участници от Сърбия, Румъния, България, Македония и др., беше за четири възрастови групи при момчетата и три при момичетата от 8 до 16 години. При момчетата България е на второ място в отборното класиране, а при момичетата – на трето. Илиана Гевезова стана втора на успоредка и трета на прескок, а при 8-10-годишните Валери Рангелов е с пет златни медала – в многобоя, на земя, кон с гривни, успоредка и висилка. Александър Методиев има четири отличия – трети в многобоя, първи на халки, втори на успоредка и трети на висилка. Владимир Хантов е с три златни и един сребърен медал, а Данаил Христов има четири златни и три сребърни отличия. При 13-14-годишните Георги Иванов е първи на земя, а Юлиан Ораков – втори на прескок. При най-големите (15-16 години) Димитър Димитров е първи на земя и трети на прескок, Калоян Русев – трети на халки, а Димитър Бърдарски е втори на успоредка и трети на висилка.