Ривър и Бока стартираха с победи

2
yApple

Грандовете Бока Хуниорс и Ривър Плейт стартираха с победи новия сезон в аржентинското първенство. Бока се наложи у дома над Килмес с 3:2, а Ривър постигна успех като гост с 2:1 над Атлетико Белграно. Двата мача отбелязаха завръщането на две клубни легенди за грандовете. Начело на Бока е най-успешния треньор в историята на клуба Карлос Бианки, докато на пейката на Ривър отново седна Рамон Диас.

Ривър спечели с голове на Леонел Ваньони и Карлос Луна. За домакините се разписа Гилермо Фаре минута преди края. „Милионерите“ стигнаха до победата, макар че още при 0:0 останаха с 10 души след червен картон на Леонардо Понцио.

Бока спечели на своя „Бонбонера“, макар че губеше с 0:2 до 10 минута след голове на Вилфредо Оливера и Кристиан Менендес. Бока намали до края на първата част с гол на Валтер Ервити, а след почивката с две попадения на Гилермо Бурдисо стигна до трите точки. В петък шампионът Велес Сарсфилд също стартира успешно новия сезон след победа с 1:0 като гост на Архентинос Хуниорс.