Реал се справи с Райо, Рамос с червен картон

1
todorova_nina

Реал Мадрид спечели с 2:0 при домакинството си на Райо Валекано в 24-ия кръг на Примера дивисион. „Кралският клуб“ реши всичко с два бързи гола в първата четвърт на мача.

Резултатът откри 20-годишният юноша на тима Алваро Мората в 3-ата минута, а в 12-ата Серхо Рамос направи 2:0. И двата голови паса бяха дело на турския национал Месут Йозил.

По стечение на обстоятелствата пък и двамата голмайстори напуснаха принудително мача. Рамос беше изгонен за втори жълт картон в 18-ата минута, а Жозе Моуриньо замени Мората с Раул Албиол в 27-ата минута.

Въпреки, че останаха с човек по-малко домакините нямаха проблеми да запазят аванса си срещу скромния съперник.

В класирането Реал Мадрид е на трето място с 49 точки, на 4 зад Атлетико и на 16 зад лидера Барселона. Райо Валекано е седми с 37 пункта.