Габи Коева и Бешикташ с ценна 8-ма победа в Турция

1
todorova_nina

Волейболната националка Габриела Коева и нейният Бешикташ Бахчешехир Юниверситеси (Истанбул) постигнаха ценна 8-ма победа в турската Лига 1. Волейболистките на Бешикташ надиграха у дома Иба Кимя ТЕД Колежлилер (Анкара) с 3:1 (29:27, 24:26, 25:23, 25:22) в мач от 17-ия кръг.

Габи Коева влезе като резерва в първия гейм и игра във втората и третата част. Българката приключи със скромната една точка от блокада. Най-полезна за Бешикташ за пореден път стана Тереза Роси със страхотните 31 точки (1 блок, 2 аса и 48% ефективност в атака) за успеха. За гостите от ТЕД Колежлилер Джейда Акташ също реализира 31 точки (1 блок, 3 блока, 42% ефективност в атака и 33% перфектно посрещане), но и това не помогна за победата.

По този начин Бешикташ остана на 5-то място във временното класиране с 24 точки след 8 победи, 8 загуби и мач по-малко. В следващия кръг Коева и съотборничките й са гости на гранда Екзашибаши ВитрА (Истанбул). Срещата е следващата неделя (3 март) от 15,00 часа българско време.