Печени диви гъби с 3 вида сирена
от готварската книга на Nikolai Lukov
НЕОБХОДИМИ ПРОДУКТИ
1 кг. едри гъби
100 гр.топено сирене
50-100 гр.кашкавал
150 гр.бяло сирене
2 с.л. царевично нишесте
1/2 пакетче краве масло
100 гр. заквасена сметана
чубрица
млян черен пипер
1 ч.ч.пилешки бульон
НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ
Гъбите се почистват от пънчетата и се подреждат плътно в намазана с олио тавичка. Поръсват се със сол, млян черен пипер, чубрица, слага се по малко парченце масло във всяка гъба. Поръсват се с бялото натрошено сирене и се запичат.
Отделно в малка тенджерка се смесват заквасената сметана и бульонът. След като сместа заври се слага разтвореното в малко студена вода царевично нишесте и когато се сгъсти се сваля от огъня. Вурху запечените гъби се поръсват парчета топено сирене и отгоре се изсипва сгъстената сметанова смес, поръсва се с настърган кашкавал и се връща във фурната да се запече.
Продукти:
гъби, топено сирене, кашкавал, сирене, царевично нишесте, краве масло, заквасена сметана, чубрица, черен пипер, пилешки бульон
Добави към любими рецепти
Разпечатай
Последни статии
Една порция зеленолистни зеленчуци дневно предпазва от деменция, показва ново изследване на учени от Чикаго.
още »
Смята се, че суровите зеленчуците са изключително полезни и затова не трябва да бъдат готвени. Но последно изследване показва, че някои зеленчуци все пак трябва да бъдат подложени на термична обработка, за да бъдат още по-добре усвоени.
още »
Намаляването на консумираното месо може да се окаже ключ към дълъг живот. Хранителният режим, богат предимно на плодове и зеленчуци, намалява риска от сърдечно-съдови заболявания и инсулт.
още »