Марек с историческа първа Купа на България (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

2
yApple

Волейбол

Марек с историческа първа Купа на България (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)13 март 2013 | 19:05

0
0
0
0
39

Волейболистите на Марек Юнион Ивкони спечелиха за първи път в историята си Купата на България. Това стана при третата възможност, след като до сега имаха два загубени финала. Възпитаниците на Найден Найденов надиграха ЦСКА с 3:1 (25:15, 15:25, 25:19, 25:12) във финала, игран тази вечер пред около 350 зрители в зала „Орловец“ в Габрово. Срещата, както и вчерашните полуфинали, бе изгледана на живо от селекционера на националния ни отбор Камило Плачи, вицепрезидента на БФВ Иван Тодоров, изпълнителния директор на родната централа Станислав Николов и волейболните легенди и членове на УС на БФВ Борислав Кьосев и Любо Ганев. Така дупничани дават сериозна заявка за златен дубъл, след като ще със сигурност ще се опитат да защитят шампионската си титла в Суперлигата.Финалът започна много добре за шампионите от Марек, които бързо поведоха с 5:0 след атака на Борислав Апостолов, контра на Дмитрий Бахов, ас на Георги Елчинов, блокада на капитана Тодор Вълчев и аут на Иван Крачев от ЦСКА. Въпреки тайм-аута за Сашо Попов, последва атака на Вълчев и 6:0. Техническата пауза пък дойде при 8:2 за дупничани след нова успешна атака на Вълчев. Разликата продължи да расте до 12:4 след но нови две успешни атаки на Елчинов и 16:7 след атака в аут на капитана на „червените“ Ивайло Стефанов. Резултатът стана 21:12 след поредна атака на Вълчев, след което момчетата на Найден Найденов без проблеми взеха гейма с 25:15 след силна атака на Бахов.В началото на втората част ЦСКА успя да дръпне с 5:3 след две отлични блокади на Петър Кирчев. До първата техническа пауза разликата леко нарасна до 8:5 след атака в аут на Тодор Вълчев от Марек. Резултатът стана 11:7 след контра през центъра на Красимир Георгиев и тайм-аут за Найден Найденов. Независимо от това, последваха атака в аут на Борислав Апостолов от дупничани и отлична единична блокада на Велизар Кьосев и 13:7. Преднината на армейците стана 16:9 след атака в аут на Костадин Гаджанов. Предимството на „червените“ стана 18:10 след грешка на Дмитрий Бахов и второ прекъсване за Найденов. ЦСКА направи резултата 21:11 в своя полза след блокади на разпределителя Георги Сеганов и Краси Георгиев. В крайна сметка „червените“ затвориха гейма при 25:15 в своя полза след блок-аут на Краси Георгиев.Третият гейм стартира отлично за Марек, които поведоха с 6:3 след атака на Георги Елчинов, контра блок-аут на Тодор Вълчев и аут на Иван Крачев от ЦСКА. Независимо от прекъсването за Сашо Попов, техническата пауза дойде при 8:5 за дупничани след блок-аут на Вълчев. Двата тима продължиха равностойно до 13:10, след което последваха атака през центъра на Костадин Гаджанов и блокада на Георги Елчинов и 15:10. Техническото прекъсване пък дойде при 16:11 след сервис в аут на Иван Крачев от „червените“. Разликата леко нарасна до 18:12 след технично отиграване на Елчинов и грешка в атака на капитана на ЦСКА Ивайло Стефанов. Резултатът стана 23:16 след блок-аут на Тодор Вълчев, след което Марек спечели гейма с 25:19 след грешка от сервис на Георги Сеганов от ЦСКА.И четвъртата част започна по-добре за шампионите, които дръпнаха с 3:1 след контра блок-аут на Дмитрий Бахов и отлична блокада на Костадин Гаджанов и с 5:2 след грешка на Велизар Кьосев. Разликата нарасна до 8:2 след спорна атака на Велизар Кьосев и жълт картон за него за оспорване на съдийското решение на Илиян Георгиев. Преднината на Марек стана 11:4 след ас на Гаджанов и тайм-аут за Сашо Попов и „червените“. Въпреки това, резултатът стана 13:5 след технично отиграване на Тодор Вълчев и 16:5 след две атаки в аут на Краси Георгиев и Ивайло Стефанов от ЦСКА и страхотен блок на Борислав Апостолов. Предимството стана „убийствено“ при 21:6 след три поредни блокади на Дмитрий Бахов и Апостолов. В крайна сметка Марек спечели гейма с 25:12 след атака през центъра на Гаджанов и грешка в атака на „червените“, а с това мача с 3:1 и Купата на България.Най-полезен за победителите стана Дмитрий Бахов с 16 точки (1 блок, 75% ефективност в атака, 71% позитивно и 19% перфектно посрещане), а капитанът Тодор Вълчев (2 блока и 39% ефективност в атака) и Георги Елчинов (1 блок, 2 аса, 36% ефективност в атака, 59% позитивно и 18% перфектно посрещане) добавиха по 13 точки за успеха. За тима на ЦСКА Иван Крачев завърши с 14 точки.МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ – ЦСКА 3:1 (25:15, 15:25, 25:19, 25:12)МАРЕК: Гьорги Гьоргиев 1, Тодор Вълчев 13, Дмитрий Бахов 16, Георги Елчинов 13, Костадин Гаджанов 6, Борислав Апостолов 10 – Мартин Божилов-либеро (Михаел Манджуков 1, Златан Йорданов 1)Старши-треньор: Найден НайденовЦСКА: Георги Сеганов 4, Иван Крачев 14, Ивайло Стефанов 7, Велизар Кьосев 9, Петър Кирчев 3, Красимир Георгиев 7 – Антон Василиев-либеро (Денислав Георгиев, Тодор Костов 1, Бранимир Грозданов, Владимир Станков)Старши-треньор: Александър Попов.Статистика: Владислав Илиев (скаутмен на КВК Габрово)Снимки: Светозар Гатев, sport-gabrovo.comГАБРОВО, ПАВЕЛ ПЕНЧЕВ, SPORTAL.BGГАЛЕРИЯ от Финала: МАРЕК – ЦСКА 3:1 – ТУК!!!