Шампион 2006 се справи с Академик (Пловдив)

1
yApple

Отборът на Шампион 2006 надви Академик (Пловдив) със 100:76, като по този начин записа втора победа през сезона в Младежката лига. Срещата се игра в зала „Академик“ в Града под тепетата, а ключова за успеха на столичани бе втората част.

След 17:20 за домакините в първата четвърт, Шампион взе инициативата и стигна до обрат след 34:15 през втората част, оттегляйки се на почивка при резултат 51:35. Момчетата на Лъчо Коцев нямаха проблем да запазят лидерската позиция през второто полувреме и така стигнаха до крайния успех със 100:76.

Милен Дудев записа 22 точки, 11 асистенции и 7 борби за победителите. Тодор Колев добави 21 точки, а Теодор Киров остана със 17.

Георги Бързаков реализира 22 точки и 11 борби за Академик, Юлий Арабаджийски се отчете с 19, а Стоян Грънчарски приключи с 12.

Шампион 2006 има 2 победи и 3 загуби, докато Академик (Пловдив) е с 1 победа и 3 поражения.