GotinPich
GotinPich

Иван Цветков
Сн.: Bulphoto

Миньор Перник изгуби ценни точки за шансовете си за спасяване, след като загуби с 2:0 от Ботев Пловдив.

„Канарите“ доминираха през срещата, като през първото полувреме Миньор успяха да създадат само едно по-опасно положение пред вратата на Стаховяк.

В 31-та минута Цветков откри резултата 1:0 в полза на Ботев Пловдив. Отново Цветков се разписа и в 81-та минута, с което оформи крайният резултат 2:0 в полза на Ботев Пловдив.

След загубата Миньор не успяха да намалят разликата с Локомотив София, които с 25 точки са с шансове да се измъкнат, ако успеят да задминат резултата на Ботев Враца. Миньор остава с 20 точки на 14-то място и оставащи три кръга до края на първенството. Ботев Пловдив пък запазва четвъртото си място с 54 точки, предаде БГНЕС.