Една от най-атрактивните срещи във „Вечерта на боксьорите – 2“ във Враца ще бъде между Константин Семерджиев-Коко Тайсъна и Миле Николич. Днес, на брифинг двамата дадоха гласност на амбициите си.
Константин Семерджиев-Коко Тайсъна: Тук съм, за да стана шампион
Г-н Семерджиев, от колко време не сте играли професионален мач? От близо една година. Какви са очакванията Ви за утрешния двубой? Както обикновено, да нокаутирам противника. Ще Ви подкрепи ли врачнската публика? Със сигурност! Бих се радвал да ме аплодират. Тук съм, за да стана шампион. Познавате ли противника си? Не, видях го само веднъж. Не съм го проучвал. Това не е ли опасно за Вас? Не, просто вярвам в себе си, вярвам, че съм най-добрият и не мисля, че мога да падна от Миле Николич. Преди година и половина претърпях загуба в Босна и Херцеговина от европейски шампион. Отидох, за да му взема колана там, но уви, не успях. Сега обаче съм в категория, в която никога не съм губил /80 кг/. Мислите ли, че една година извън професионалния ринг ще окаже влияние? Неминуемо да. Аз имам рутината, но това, че не съм играл… Ще видим резултата.
Миле Николич: Коко е добър боксьор, но ще го победя
Готов ли сте за битката с Коко Семерджиев? Да, готов съм. Кой според вас е фаворитът? Вашият противник се зарече, че това ще бъде той? Коко е много добър боксьор, но аз съм тренирал сериозно за този мач и мисля, че ще го спечеля. Разчитате ли на подкрепа от местната публика? Аз съм гост в този мач и съм наясно с този факт, но очаквам подкрепа у дома пред телевизионните екрани.
Професионалната гала ще се проведе утре от 19.30 ч. в залата на ПМГ „Акад. Иван Ценов”. Както „Конкурент“ писа тя ще бъде излъчвана на живо в ефирите на Нова Спорт, Combat Sport /Франция/ и BoxNation /Великобритания/, а на запис по Евроспорт.
Програма на срещите: Сергей Рабченко – Брадли Прайс Константин Семерджиев – Миле Николич Стилян Костов – Даниел Борисов Скот Дженкинс – Рахийм Мингалеев Адам Ичис – Андрейс Логиновс Сони Ъптън – Набил Криси Райън Бърнет – Серхио Перес Кристиан Дочев – Радослав Митев Станислав Ненков – Захари Мутафчиев