Скандали и изгонени на мача Конелиано – Чепинец

6
velsport24.com

Понеделник, 29 Септември 2014 20:01
 Играчите на Чепинец се сблъскаха с кошмарни условия за футбол от „В“ група на стадиона в село ГерманЧепинец изпусна победата в кървав мач срещу Конелиано (Герман). Мачът приключи при равенство 1:1, което бе прието със смесени чувства от велинградчани.В 53-та минута Мартин Стоичков се разписа и даде аванс на Чепинец. В 71-та напрежението на терена ескалира, а главният рефер Вангел Вангелов приложи двоен аршин. Капитанът на велинградчани Николай Байраков наруши правилата срещу Роберт Петров, за което получи жълт картон. Бившият македонски национал не му остана длъжен и мигновено удари шамар на футболиста на Чепинец. Действието се разигра пред очите на цялата резервна скамейка на велинградчани. Вместо справедливо наказание за бившия играч на Локомотив (Пловдив) и ЦСКА, арбитърът Вангелов не посмя да накаже играча на Конелиано, който вече висеше и с жълт картон в мача. Неадекватната проява на арбитъра взриви скамейката на Чепинец, а пратеникът на Съдийската комисия изгони с червени картони от нея треньора Димитър Мутафов и резервата Мартин Кендашки. През първата част велинградчани настръхнаха, когато нарушение срещу Христо Спасов в наказателното поле, бе подминато от рефера.В 75-та минута Милан Проданов от гостите можеше да реши всичко, но ударът му срещна напречната греда.В 87-та реферът отсъди дузпа за Конелиано за игра с ръка на Лъчезар Младенов и резултата бе изравнен – 1:1. Последва рекордното 8-минутно продължение от съдията, в което двата тима не съумяха да стигнат до победен гол.От щаба на Чепинец се отказаха от първоначалното си желание да пускат жалба срещу съдийството, но обмислят още тази седмица решителни действия срещу очевидната атака срещу клуба. Велинградчани останаха шокирани и от лошите условия на стадиона в село Герман, който странно как получи лиценз за Югозападната „В“ група в настоящия си вид.Борислав ЙОРДАНОВ