Късен обрат съживи Беласица във Велинград

3
velsport24.com

Петък, 10 Април 2015 01:08
 Тимът на Чепинец (в червено-синьо) допусна драматична загуба срещу БеласицаОтборът на Беласица (Петрич) прекъсна кошмарната си серия от 5 поредни загуби в шампионата на трета дивизия. „Комитите“ взеха трите точки срещу домакините от Чепинец след драматичен обрат в отложен мач, игран на стадиона в курортния град. Двата тима изнесоха слаба продукция през първата част на двубоя от Югозападната „В“ група.След почивката Чепинец стигна първи до гол. В 56-та минута Милен Иванов бе изведен сам срещу вратаря на гостите Захари Димитров. Бившият играч на ЦСКА с техничен удар изведе домакините напред в резултата. В 61-та минута неразбирателство в наказателното поле на велинградчани едва не доведе до автогол. С решителна намеса стражът Илиан Георгиев изби топката, която впоследствие се отклони от напречната греда и излезе в корнер. Минута по-късно Чепинец се размина със сигурен втори гол. Денис Шаранков не успя отблизо да преодолее Димитров, който трябваше да избива кълбото с крак. Вратарят на Беласица внесе известно колебание с няколко рискови излизания извън наказателното поле. В 72-та минута Алек Манолов опита отдалеч да намери опразнената врата на петричани, но топката премина на сантиметри от левия стълб.Четвърт час преди края на мача Беласица се върна в мача с изравнителен гол на Владимир Кабранов. Футболистът на петричани изпълни перфектно пряк свободен удар за 1:1. В 86-та минута Деян Костадинов затрудни максимално Димитров.  В 87-та минута Красимир Шапкаров с „капещ лист“ от 22 метра изненада излезлия напред страж на домакините Илиан Георгиев и донесе трите точки за Беласица – 1:2.Съставът от Петрич бе воден от временния старши треньор Валери Дагалов. Сред зрителите на стадион „Чепинец“ бе забелязан и наставника на Балкан (Варвара) Крум Кантарев. Неговият отбор гостува на Беласица и приема Чепинец в следващите си 2 мача от Югозападната „В“ група.Георги БЕЛЕВ